Átadták érettségi bizonyítványaikat a Beregszászi Kossuth Lajos Líceum végzősei
Kárpátalja··Forrás:Kiszó

Írta: Szerkesztőség
Ünnepélyes bizonyítványosztás a Rákóczi Egyetemen
A Beregszászi Kossuth Lajos Líceum végzős diákjai túl vannak az érettségi vizsgákon, és a bizonyítványosztást az immár hagyományos helyszínen, a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Egyetem átriumában tartották meg. A helyszínen összegyűltek a diákok, szüleik, tanáraik és a meghívott vendégek, hogy együtt örüljenek a fiatalok sikereinek.
Igazgatói gondolatok a felnőtté válásról
Zseltvay-Vezsdel Emese, a líceum igazgatója beszédében hangsúlyozta: egy jelentős életfordulóhoz értek a diákok. Az érettségi bizonyítvány megszerzése egyúttal felnőttként való új felelősségek kezdete. Kiemelte, bár befejeződött egy korszak, minden befejezés egyben új kezdet is lehet. A diákokat arra buzdította, hogy a kihívások ellenére mindig merjenek újrakezdeni, és bátran hódítsák meg a világot.
Külügyi kapcsolatok és elismerés
Balogh György, a beregszászi konzulátus képviselője tolmácsolta a külképviselet üdvözletét. Kifejtette, hogy az érettségi bizonyítvány az eltelt évek kitartó munkájának és erőfeszítéseinek a jele, amellyel a fiatalok méltán érdemelték ki a büszkeséget. Elismerően szólt a diákok példás modoráról és intelligenciájáról, melyet a konzulátusnak átadott meghívó személyes átadása is tükröz.
Tanárok emlékei és jövőbeli értékek átadása
Győrffy Ágnes igazgató-helyettes, aki hosszú éveken át tanított az intézményben, nosztalgiával idézte fel a tanulók iskolakezdését, kicsi gyermekként, majd kiemelte, milyen nehéz időszakokat együtt éltek át, beleértve a pandémiát és a háborús időszakot is. Ebben a nehezebb környezetben is kitartottak a diákok, akik ma már olyan értékeket képviselnek, mint a becsületesség, tisztesség, figyelmesség, hála, szeretet és hit. Ezek nélkül szerinte nem érdemes az életet megélni.
Hagyományos búcsú és jövő felé tekintés
A líceumi hagyományokhoz híven a bizonyítványosztó után a végzősök keringőt táncoltak, ám ezúttal nem az átriumban, hanem Beregszász főterén, mivel 45-en búcsúztak az alma matertől. A lányok elegáns ruháikban kápráztatták el a nézőket, és a tánc végén lufikat engedtek a magasba, ezzel is jelképezve az új, ismeretlen élet felé vezető utat.
Az esemény tele volt érzelemmel és büszkeséggel, miközben a fiatalok és családjaik együtt lépnek át az élet következő nagy állomására.
Forrás: Kiszó





