Csehország szigorú lépést tervez az iskolai mobilhasználat ellen

Oktatás··Forrás:Karpat.in.ua


Megosztás:FacebookTelegram
Csehország szigorú lépést tervez az iskolai mobilhasználat ellen

Írta: Szerkesztőség

Teljes tiltás készül a mobilhasználatra az iskolákban

Andrej Babis cseh miniszterelnök bejelentette, hogy a kormány új törvényjavaslatot nyújtott be a parlamentnek, amely szerint 2027 szeptemberétől tilos lesz a mobiltelefonok használata az iskolákban. A szabályozás kiterjed az órák alatti és a szüneti használatra is.

Kivételes esetek és oktatási célú engedélyek

A tilalom nem lesz teljes körű: az egészségügyi okokból szükséges telefonhasználatot, illetve azokat az eseteket, amikor az iskola oktatási céllal engedélyezi a mobilt, nem érinti a szabályozás.

Nemzetközi példa és okok

Ez az intézkedés nem egyedi, más országok, mint Lengyelország, Hollandia, Dél-Korea és Olaszország is hasonló korlátozásokat vezettek be az iskolai okostelefon-használatra. Ezekben az országokban is aggályok merültek fel a diákok koncentrációja és viselkedése kapcsán.

A közösségi média jövője a gyermekek körében

Babis kormányával együtt fontolgatják a közösségi média használatának korlátozását is a gyermekek esetében, követve például Ausztrália szigorú álláspontját, amely már tiltja a gyermekek számára a közösségi hálókat. Az Egyesült Királyság is hasonló tilalmak bevezetését tervezi a 16 év alattiak számára. Ugyanakkor a most benyújtott törvényjavaslat nem foglalkozik még ezzel a témával.

Összegzés

Az új törvényjavaslat célja, hogy javítsa az iskolai tanulási környezetet azzal, hogy csökkenti a mobiltelefonok zavaró hatásait. A szabályozás várhatóan jelentős változást hozhat a diákok mindennapjaiban Csehországban.


Forrás: Karpat.in.ua

További cikkek a rovatból

Összes cikk: Oktatás