Ecuador legyőzte Németországot, így továbbjutott a világbajnokságon
Sport··Forrás:Karpat.in.ua

Írta: Szerkesztőség
Izgalmas csoportzáró New Yorkban
A labdarúgó-világbajnokság E csoportjában a New York-i MetLife Stadionban Ecuador 2-1-re verte a már továbbjutott Németországot. A négyszeres világbajnok európai válogatott hamar megszerezte a vezetést Sané góljával, de Angulo és Plata révén a dél-amerikai csapat fordítani tudott.
Szenvedélyes küzdelem a továbbjutásért
Ecuadornak csak a győzelem jelentett esélyt a továbbjutásra, ami érezhetően motiváltabbá tette őket, míg Németország lassabb tempóban, kissé motiválatlanul játszott. Az első félidő Németország vezetéssel zárult, de a második játékrész során Ecuador többször is veszélyes volt, végül Plata szerezte meg a győztes gólt.
Mindkét csapat játékban marad
A vereség ellenére Németország továbbjutott a csoportból, és a nyolcaddöntőben egy csoportharmadikkal mérkőzik majd meg Bostonban. Ecuador harmadikként szintén bejutott a kieséses szakaszba, ahol csoportelső ellenfél vár rájuk.
Mérkőzés adatai
- Helyszín: New York, MetLife Stadion
- Nézőszám: 80 663
- Gólszerzők: Sané (Németország), Angulo és Plata (Ecuador)
- Sárga lapok: Hincapie, Franco, Plata, Pavlovic
A két csapat az elkövetkező napokban folytatja a vb-t, izgalmas folytatásra számíthatunk.
Forrás: Karpat.in.ua





