Ecuador legyőzte Németországot, így továbbjutott a világbajnokságon

Sport··Forrás:Karpat.in.ua


Megosztás:FacebookTelegram
Ecuador legyőzte Németországot, így továbbjutott a világbajnokságon

Írta: Szerkesztőség

Izgalmas csoportzáró New Yorkban

A labdarúgó-világbajnokság E csoportjában a New York-i MetLife Stadionban Ecuador 2-1-re verte a már továbbjutott Németországot. A négyszeres világbajnok európai válogatott hamar megszerezte a vezetést Sané góljával, de Angulo és Plata révén a dél-amerikai csapat fordítani tudott.

Szenvedélyes küzdelem a továbbjutásért

Ecuadornak csak a győzelem jelentett esélyt a továbbjutásra, ami érezhetően motiváltabbá tette őket, míg Németország lassabb tempóban, kissé motiválatlanul játszott. Az első félidő Németország vezetéssel zárult, de a második játékrész során Ecuador többször is veszélyes volt, végül Plata szerezte meg a győztes gólt.

Mindkét csapat játékban marad

A vereség ellenére Németország továbbjutott a csoportból, és a nyolcaddöntőben egy csoportharmadikkal mérkőzik majd meg Bostonban. Ecuador harmadikként szintén bejutott a kieséses szakaszba, ahol csoportelső ellenfél vár rájuk.

Mérkőzés adatai

  • Helyszín: New York, MetLife Stadion
  • Nézőszám: 80 663
  • Gólszerzők: Sané (Németország), Angulo és Plata (Ecuador)
  • Sárga lapok: Hincapie, Franco, Plata, Pavlovic

A két csapat az elkövetkező napokban folytatja a vb-t, izgalmas folytatásra számíthatunk.


Forrás: Karpat.in.ua

További cikkek a rovatból

Összes cikk: Sport