Visszavonták a Fehér Sas Rendet, melyet Zelenszkij adományozott Lengyelországnak
Politika··Forrás:Karpat.in.ua

Írta: Szerkesztőség
A Fehér Sas Rend visszakerült Lengyelországba
A lengyel állam legmagasabb kitüntetésének számító Fehér Sas Rend visszakerült a lengyel elnöki hivatalhoz, miután Volodimir Zelenszkij ukrán elnök visszaküldte azt. A díjat jelenleg a hivatal illetékesei őrzik.
Nincs több adományozás, az okirat érvényét veszti
Rafał Leskiewicz, a lengyel elnöki hivatal szóvivője elmondta, hogy a kitüntetést ezután már senkinek nem adják oda, és a kapcsolódó okirat érvényét veszti. Ez a lépés kizárólag a kitüntetés ügyére vonatkozik, nem pedig a két ország népei közötti viszonyra.
Történelmi feszültségek a háttérben
Habár a szóvivő hangsúlyozta, hogy Lengyelország és Ukrajna továbbra is Oroszországot tekinti közös fenyegetésnek, a két ország kapcsolatát történelmi kérdések terhelik. Különösen feszült a helyzet amiatt, hogy Ukrajnában egy katonai egységet vitatott történelmi személyiségekről neveztek el, akiket Lengyelország az Ukrán Felkelő Hadsereghez köt, és nem tart elismerendő figuráknak.
Ez az esemény újabb kihívásokat jelent a lengyel–ukrán együttműködésben, miközben a közös érdekek megőrzése továbbra is kiemelten fontos mindkét ország számára.
Forrás: Karpat.in.ua





