Franciaországban alkoholtilalom lépett életbe a rekordhőség miatt

Világ··Forrás:Karpat.in.ua


Megosztás:FacebookTelegram
Franciaországban alkoholtilalom lépett életbe a rekordhőség miatt

Írta: Szerkesztőség

Egyedülálló intézkedés a hatalmas hőség miatt

Franciaországban a rendkívüli melegrekordok miatt a kormány szigorú szabályokat vezetett be az alkoholfogyasztásra vonatkozóan a nyilvános rendezvényeken.

Alkoholtilalom a közterületeken

Sebastián Lecornu miniszterelnök hivatala által kiadott rendelet értelmében tilos inni alkoholt minden állami és intézményi szervezésű utcai eseményen. Ezzel a lépéssel a hatóságok az egészségügyi szolgálatokat kívánják tehermentesíteni, hogy azok a veszélyeztetett emberek ellátására koncentrálhassanak.

Fête de la Musique és vakító hőség

Az évente nagyszabásúan megrendezett Fête de la Musique fesztivál is érintett az alkoholfogyasztás tilalmában. A tavaly több millió résztvevőt vonzó eseményt idén erősen befolyásolja a rekordszintű hőség, amelyre a kormány 35 megye vörös riasztást adott ki. A hőhullám leginkább délnyugattól Burgundiáig érintett területet, ahol a hőmérséklet egyes helyeken elérheti a 41 Celsius-fokot.

A hőség okozta további nehézségek

A túlzott meleg miatt több vonatjáratot le kellett állítani a sínek deformációjának veszélye miatt. Emellett számos iskola ideiglenesen bezárt, és a közművek is különleges üzemidővel működnek. Párizsban a városháza rendkívüli intézkedéseket vezetett be: a parkok és kertek éjjel-nappal nyitva tartanak, hogy a lakók és a turisták egész nap találnak hűsölési lehetőséget.

Ezek az intézkedések jól mutatják, milyen komoly kihívás elé állítja az országot a jelenlegi hőhullám.


Forrás: Karpat.in.ua

További cikkek a rovatból

Összes cikk: Világ