24 év börtön José Luis Abalos volt spanyol közlekedési miniszternek korrupció miatt

Politika··Forrás:Karpat.in.ua


Megosztás:FacebookTelegram
24 év börtön José Luis Abalos volt spanyol közlekedési miniszternek korrupció miatt

Írta: Szerkesztőség

Súlyos ítélet a spanyol közlekedési miniszter ellen

José Luis Abalos, a volt spanyol közlekedési miniszter, jelentős korrupciós ügy miatt kapott 24 év és 3 hónap börtönbüntetést a Covid–19 járvány kezdeti időszakában történő orvosi maszkok beszerzésével kapcsolatban.

Bűnszervezet és korrupciói vádak

A Legfelsőbb Bíróság megállapította, hogy Abalos bűnszervezet létrehozásában, korrupcióban, közpénzek elsikkasztásában és befolyással való üzérkedésben vétkes.

Több érintett is kapott súlyos büntetést

A korrupciós ügy kulcsfigurájának számító korábbi tanácsadója, Koldo Garcia 19 év és 8 hónap börtönbüntetést kapott.

Victor de Aldamát, a cselszövésben résztvevő közvetítőt 4 év és 6 hónap börtönre ítélték, ám végrehajtását felfüggesztették együttműködése miatt.

A korrupció súlyosan érintette a járványkezelést

Az ügy lényege, hogy a vizsgálat szerint a vádlottak korrupciós módszerekkel juttattak előnyöket a járvány tetőpontján kötött orvosi maszk beszerzési szerződéshez, így jelentős közpénzeket sikkasztva el.

Ez az ítélet világosan mutatja a hatóságok elszántságát a köztisztviselők visszaéléseinek feltárásában és szankcionálásában, még rendkívüli helyzetek idején is.


Forrás: Karpat.in.ua

További cikkek a rovatból

Összes cikk: Politika