24 év börtön José Luis Abalos volt spanyol közlekedési miniszternek korrupció miatt
Politika··Forrás:Karpat.in.ua

Írta: Szerkesztőség
Súlyos ítélet a spanyol közlekedési miniszter ellen
José Luis Abalos, a volt spanyol közlekedési miniszter, jelentős korrupciós ügy miatt kapott 24 év és 3 hónap börtönbüntetést a Covid–19 járvány kezdeti időszakában történő orvosi maszkok beszerzésével kapcsolatban.
Bűnszervezet és korrupciói vádak
A Legfelsőbb Bíróság megállapította, hogy Abalos bűnszervezet létrehozásában, korrupcióban, közpénzek elsikkasztásában és befolyással való üzérkedésben vétkes.
Több érintett is kapott súlyos büntetést
A korrupciós ügy kulcsfigurájának számító korábbi tanácsadója, Koldo Garcia 19 év és 8 hónap börtönbüntetést kapott.
Victor de Aldamát, a cselszövésben résztvevő közvetítőt 4 év és 6 hónap börtönre ítélték, ám végrehajtását felfüggesztették együttműködése miatt.
A korrupció súlyosan érintette a járványkezelést
Az ügy lényege, hogy a vizsgálat szerint a vádlottak korrupciós módszerekkel juttattak előnyöket a járvány tetőpontján kötött orvosi maszk beszerzési szerződéshez, így jelentős közpénzeket sikkasztva el.
Ez az ítélet világosan mutatja a hatóságok elszántságát a köztisztviselők visszaéléseinek feltárásában és szankcionálásában, még rendkívüli helyzetek idején is.
Forrás: Karpat.in.ua





