Kétéves kisgyermeket vittek kórházba mosószer-mérgezés miatt Ungváron

Közélet··Forrás:Kárpátalja.ma


Megosztás:FacebookTelegram
Kétéves kisgyermeket vittek kórházba mosószer-mérgezés miatt Ungváron

Írta: Szerkesztőség

Mérgezés mosószerrel

Ungváron egy 2 éves és 4 hónapos kisgyermeket érintett súlyos esemény, amikor feltehetőleg mosószert ivott. A gyorsan érkező mentők a helyszínen elsősegélyben részesítették, majd a baba további vizsgálatokra és kezelésre kórházba került.

Szakértői figyelmeztetés

A mentőszolgálat szakemberei kiemelik, hogy a háztartási tisztítószereket mindig biztonságosan, gyermekektől elzárt helyen kell tárolni. Egy kis mennyiség is komoly egészségkárosodást okozhat, ezért elengedhetetlen az óvatosság.

Mi a teendő mérgezés esetén?

Fontos tudni, hogy ha gyermek vegyszert nyel le, sem hánytatni, sem népi vagy egyéb szerekkel nem szabad a mérgezést semlegesíteni. Ebben az esetben azonnal orvosi segítséget kell hívni vagy a mentőket értesíteni. A gyors és szakszerű beavatkozás életmentő lehet.

A kisgyermekek védelme érdekében a prevenció a legfontosabb lépés, amelyhez hozzátartozók és gondozók figyelmessége szükséges.


Forrás: Kárpátalja.ma

További cikkek a rovatból

Összes cikk: Közélet