Két kárpátaljai katona is hazatért orosz hadifogságból a legutóbbi csere során

Háború··Forrás:Kárpátalja.ma


Megosztás:FacebookTelegram
Két kárpátaljai katona is hazatért orosz hadifogságból a legutóbbi csere során

Írta: Szerkesztőség

Szabadulás és hazatérés

Két kárpátaljai katona, Honcsar Oleh Olehovics és Szmik Andrij Iljics, a Csapon szolgáló Állami Különleges Közlekedési Szolgálat tagjai szabadultak ki az orosz hadifogságból. Miroszlav Bileckij, Kárpátalja kormányzója jelentette be a jó hírt, amely végre megnyugvást hozott a családoknak.

Kormányzói köszöntés és köszönetnyilvánítás

A kormányzó üdvözölte a hazatért katonákat, és mielőbbi testi-lelki felépülést kívánt nekik. Kiemelte az ukrán elnöknek és a nemzetközi partnereknek szóló háláját, akik segítettek a foglyok kiszabadításában.

Továbbra is zajlanak a fogolycserék

Az esemény egy részét képezi annak a folyamatos fogolycserének, melynek keretében legutóbb mintegy 160 ukrán hadifogoly térhetett vissza Oroszországból. Ez a lépés fontos pillanat a katonák és szeretteik életében, de a helyzet továbbra is feszült.

A két hazatért katona története reményt ad a többi hadifogoly családjának és támogatói közösségének.


Forrás: Kárpátalja.ma

További cikkek a rovatból

Összes cikk: Háború