Újabb súlyos ítélet a dél-koreai volt first lady ellen korrupció miatt

Világ··Forrás:Karpat.in.ua


Megosztás:FacebookTelegram
Újabb súlyos ítélet a dél-koreai volt first lady ellen korrupció miatt

Írta: Szerkesztőség

Korrupciós vádak és újabb büntetés

Dél-Korea volt first ladyjét, Kim Konhit egy szöuli bíróság hét év szabadságvesztésre ítélte pénteken korrupciós ügyek miatt. Kim jelenleg is börtönbüntetését tölti egy korábbi eljárásban, a mostani ítélet ezt súlyosbítja.

Luxusajándékok és visszaélések

A bíróság megállapította, hogy Kim habozás nélkül fogadott el olyan luxuscikkeket, amelyek kevés ember számára elérhetőek. Az ügyvédje által kiemelt vádak szerint több kormányzati állás és üzleti szívesség cserélt gazdát drága ékszerekért és más luxustárgyakért, melyek összértéke meghaladta a 103 millió wont (körülbelül 67 ezer dollárt).

Korábbi ítéletekkel együtt súlyos büntetés

Tavaly Kim Konhit négy év börtönre ítélték tőzsde manipuláció és további korrupciós bűncselekmények miatt. Ezt az előző büntetést januárban 20 hónappal súlyosbították első fokon, most pedig érkezett ez az újabb ítélet, amely jelentősen tovább rontja jogi helyzetét.

Az ügy részleteinek korlátozott nyilvánossága

A hatóságok egyelőre csak kevés információt hoztak nyilvánosságra az ítélet indoklásáról és a teljes ügyről, így a közvélemény egyelőre csak a legfontosabb tényeket ismeri.

Kim Konhi esete jól mutatja a dél-koreai vezetők ellen egyre szigorúbb erőfeszítéseket a korrupció visszaszorítására, amelyek keretében vezető politikai személyiségek ellen is komoly eljárások indulnak.


Forrás: Karpat.in.ua

További cikkek a rovatból

Összes cikk: Világ