Kínai és orosz hadászati gépek időszakosan átlépték Dél-Korea légvédelmi zónáját

Világ··Forrás:Karpat.in.ua


Megosztás:FacebookTelegram
Kínai és orosz hadászati gépek időszakosan átlépték Dél-Korea légvédelmi zónáját

Írta: Szerkesztőség

Légvédelmi azonosító zóna megsértése megkerülve

Több mint tíz kínai és orosz katonai repülőgép haladt át Dél-Korea keleti és déli vizei fölött található légvédelmi azonosító zónájában (KADIZ), majd gyorsan elhagyták a területet. A dél-koreai vezérkari főnökök egyesített bizottsága (JCS) kiemelte, hogy a repülőgépek nem léptek be Dél-Korea légterébe.

Katonai reagálás és azonosítás

Annak érdekében, hogy az esetleges incidenseket elkerüljék, a dél-koreai hadsereg vadászgépeket küldött a térségbe, és már azelőtt észlelték a gépeket, hogy azok beléptek volna a légvédelmi azonosító zónába.

A légvédelmi zóna jelentősége

A KADIZ nem azonos a nemzeti légtérrel, de a nemzetközi gyakorlat előírja az azon áthaladó külföldi repülőgépek azonosítását az esetleges félreértések és balesetek megelőzése érdekében. A dél-koreai légvédelmi azonosító zónát 1951-ben hozták létre, főként az észak-koreai fenyegetésre reagálva.

Közös kínai-orosz hadgyakorlatok folytatódnak

A határátlépést végző repülőgépek bombázók és vadászgépek voltak, amelyek egy folyamatban lévő kínai-orosz közös légi hadgyakorlaton vettek részt. Ez nem az első ilyen eset; tavaly decemberben ugyanilyen gyakorlat során kilenc ilyen gép szintén belépett Dél-Korea légvédelmi azonosító zónájába.

Ez az esemény újra rávilágít a térség geopolitikai feszültségeire és a dél-koreai légvédelem gyors reagálási képességére.


Forrás: Karpat.in.ua

További cikkek a rovatból

Összes cikk: Világ