Újraindul a "Magyarok Kenyere – 15 millió búzaszem" akció Kárpátalján

Kárpátalja··Forrás:Karpat.in.ua


Megosztás:FacebookTelegram
Újraindul a "Magyarok Kenyere – 15 millió búzaszem" akció Kárpátalján

Írta: Szerkesztőség

A kezdeményezés folytatódik

Minden nehézség ellenére, erős hittel és bizakodással 2026-ban is elindul a „Magyarok Kenyere – 15 millió búzaszem” adománygyűjtő akció. Ezt a Pro Agricultura Carpatika Alapítvány közleménye erősíti meg, amely szerint a rendezvény célja az adományok összegyűjtése, hogy támogatást nyújtsanak a rászoruló intézményeknek.

Széleskörű támogatás és szervezés

Az akció szervezésében kiemelt szerepet játszanak a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség (KMKSZ) és annak alapszervezetei, történelmi egyházak, valamint több civil szervezet. A kárpátaljai gazdatársadalom, cégek és szervezetek tavaly közel 97 tonna terménnyel járultak hozzá a kezdeményezés sikeréhez.

Nagyobb célok a következő évre

Az idei cél az, hogy minden időjárási viszontagság és háborús károk ellenére meghaladják a tavalyi adományok mennyiségét. A gyűjtés kezdete 2026. július 1., a gyűjtőpontok pedig a megszokott helyszíneken érhetők el.

Gyűjtőpontok és búzaösszeöntő ünnepség

A búzát a Péterfalvai Református Líceumban, a Kárpátaljai Református Egyház Diakóniai Központjában, a Nagydobronyi Irgalmas Samaritanus Református Gyermekotthonban, a Kárpátaljai Szent Márton Karitászban, illetve a Sztojka Sándor Görögkatolikus Líceumban lehet leadni.

Az összegyűjtött búzát augusztus 1-jén délelőtt 10 órakor öntik össze Nagydobronyban, az Irgalmas Samaritanus Református Gyermekotthon területén, egy ünnepélyes rendezvény keretében.

Ez a kezdeményezés nem csupán egy adománygyűjtés, hanem az összetartozás és a közösségi erő megmutatkozása is a nehézségek közepette.


Forrás: Karpat.in.ua

További cikkek a rovatból

Összes cikk: Kárpátalja