Magyarország 2030-ig elkötelezetten készül az euró bevezetésére

Politika··Forrás:Kárpátalja.ma


Megosztás:FacebookTelegram
Magyarország 2030-ig elkötelezetten készül az euró bevezetésére

Írta: Szerkesztőség

Elkötelezett terv az euróhoz

Magyarország kormányzata továbbra is határozottan elkötelezett az euró bevezetése mellett. Ezt Kármán András pénzügyminiszter jelentette be Facebook-oldalán hétfőn. Az országnak vállalnia kell, hogy legkésőbb 2030-ig teljesíti a maastrichti kritériumokat, amelyek szükségesek az euró csatlakozáshoz.

Diplomáciai találkozó és kapcsolatok

Csütörtökön Magyarországra érkezik az Eurogroup elnöke, Kirjákosz Pjerakákisz, akivel Kármán András és Magyar Péter miniszterelnök pénteken tárgyalnak. A két pénzügyminiszter korábban, májusban a ciprusi ECOFIN-ülésen folytatott első kétoldalú megbeszélést.

Kamatstop fenntartása a rászorulók érdekében

A pénzügyminiszter kitért a referenciakamat-stop kérdésére is. Elmondta, hogy a Tisza felelősen és konzultációs időt biztosítva, változatlan feltételek mellett október elejéig fenntartja a kamatstopot. Ez lehetővé teszi a kamatstop fokozatos kivezetését úgy, hogy a ténylegesen rászorulók továbbra is valós támogatást kapjanak.

Magyarország előretekintő és felelősségteljes pénzügyi stratégiával készül az euróövezethez való csatlakozásra.


Forrás: Kárpátalja.ma

További cikkek a rovatból

Összes cikk: Politika