Ukrajna hatékony energiavédelmi stratégiával készül a következő télre

Gazdaság··Forrás:Karpat.in.ua


Megosztás:FacebookTelegram
Ukrajna hatékony energiavédelmi stratégiával készül a következő télre

Írta: Szerkesztőség

Komplex védelem és fejlesztés az energiarendszerben

Ukrajna az elmúlt év kihívásai után jelentős felkészülést indított a következő fűtési szezonra, amely a remények szerint nem lesz könnyebb az előzőnél. Denisz Smihal energetikai miniszter a lengyelországi konferencián hangsúlyozta, hogy a fejlesztések kulcsa a sérült kapacitások helyreállítása és az új, ellenálló rendszerek kiépítése.

Új decentralizált erőművek létrehozása

A jelenleg tervezett intézkedések között szerepel mintegy 3 gigawattnyi decentralizált egység telepítése, amelyek képesek önálló működésre és kevésbé érzékenyek az orosz katonai támadásokra. Ez stratégiai előnyt jelent majd a nemzet számára.

Többszintű védelem a támadások ellen

Ukrajna emellett egy komplex rakéta- és drónvédelem kialakításán dolgozik az energialétesítmények megóvása érdekében, továbbá erősíti légvédelmi rendszerét. Ezek a lépések nélkülözhetetlenek az energiaellátás stabilitásának megőrzéséhez.

Nemzetközi együttműködés és szankciók

Az ország folyamatosan egyeztet nemzetközi partnereivel, hogy fokozzák az Oroszországgal szembeni szankciókat, melyek célja az orosz gazdaság gyengítése és a béketárgyalások előmozdítása. Az Európai Bizottság és az Energiatámogatási Alap támogatásával zajlanak a fejlesztések, emellett sikeresen megtartották az Energy Ramstein formátumú negyedik találkozót is.

Elszántság a túlélésre

Smihal kijelentette, hogy a következő tél minden körülmények között nehéz lesz. A cél, hogy Ukrajna energiarendszere ellenállóbbá és biztonságosabbá váljon, készülve akár egy háborús télre is. Az előkészületek folyamatosak, és a nemzetközi együttműködés kulcsfontosságú ebben a folyamatban.


Forrás: Karpat.in.ua

További cikkek a rovatból

Összes cikk: Gazdaság