Ukrajnában javasolják a felvételi ponthatár jelentős csökkentését a háborús körülmények miatt

Ukrajna··Forrás:Kiszó


Megosztás:FacebookTelegram
Ukrajnában javasolják a felvételi ponthatár jelentős csökkentését a háborús körülmények miatt

Írta: Szerkesztőség

Háborús körülmények nehezítik a diákok helyzetét

Az ukrán parlament emberi jogi biztosa, Dmitro Lubinec arra kérte a kormányt és az oktatási minisztériumot, hogy csökkentsék a több tantárgyból álló nemzeti multiteszt (NMT) ponthatárát. Javaslata szerint a jelenlegi 150 helyett 130 pont legyen a felvételi küszöb.

Vizsgahelyzetek egyenlőtlensége és stressz

Lubinec hangsúlyozta, hogy a háborús helyzet, a gyakori légiriadók és az óvóhelyeken eltöltött hosszú órák, továbbá a technikai problémák miatt a diákok nem azonos körülmények között írják meg a vizsgát. Ez egyenlőtlen felvételi rendszert teremt, és komoly stresszt okoz több ezer fiatal számára.

Más javasolt változások

Az ombudsman több mint húsz panaszt kapott az NMT lebonyolításával kapcsolatban. Ezek alapján három fő intézkedést javasol:

  • A ponthatár csökkentése 130 pontra
  • Az apellációs jog visszaállítása hibás vagy vitatható tesztek esetén
  • A tesztek és a helyes válaszok nyilvánosságra hozatala a vizsgaidőszak után

Az oktatási rendszer háborús helyzethez igazítása

Lubinec szerint nem szabad a háborús következményeket a diákokra hárítani, az államnak kell alkalmazkodnia a nehéz körülményekhez. Kiemelte, hogy a felvételi rendszernek is tükröznie kell a mostani valóságot, nem pedig további akadályokat állítani a fiatalok elé.


Forrás: Kiszó

További cikkek a rovatból

Összes cikk: Ukrajna