Életveszélyes allergiás reakció antibiotikum után Kárpátalján

Kárpátalja··Forrás:Kárpátalja.ma


Megosztás:FacebookTelegram
Életveszélyes allergiás reakció antibiotikum után Kárpátalján

Írta: Szerkesztőség

Súlyos allergiás reakció antibiotikum szedése után

Egy 67 éves nő életveszélyes állapotba került a Técsői járásban, miután torokfájására antibiotikumot vett be. A gyógyszer bevételét követően az asszony arca megduzzadt, légszomja lett, valamint légúti duzzanat jelentkezett nála.

Anafilaxiás sokk tünetei és azonnali ellátás

Az állapota gyorsan romlott, nehezen kapott levegőt, ami az anafilaxiás sokk – az egyik legsúlyosabb allergiás reakció – jele. A helyszínre érkező mentők azonnal megkezdték a sürgősségi ellátást, majd a beteget a Técsői Kórházba szállították további kezelésre.

Fontos figyelmeztetések az allergiás reakciókról

A szakemberek felhívják a figyelmet, hogy súlyos allergia akár akkor is kialakulhat, ha korábban már szedtük ugyanezt vagy hasonló gyógyszert mellékhatások nélkül. Az anafilaxia jellegzetes tünetei közé tartozik az arc, ajkak vagy nyelv duzzanata, nehézlégzés, torokszorítás, gyengeség, szédülés és eszméletvesztés.

Azonnali teendők allergiás tünetek esetén

Ilyen tünetek észlelésekor haladéktalanul mentőt kell hívni a 103-as vagy 112-es számon. Ha az érintett rendelkezik adrenalin-autoinjektorral, azt gyorsan és a használati útmutatónak megfelelően kell alkalmazni.

Antibiotikumok szedése csak orvosi javaslatra

Az egészségügyi szakemberek hangsúlyozzák, hogy antibiotikumot kizárólag orvosi előírásra szabad szedni, hiszen például a torokfájás nem minden esetben követel antibakteriális kezelést. Ez csökkenti a súlyos allergiás reakciók kockázatát és az antibiotikumok nem megfelelő használatát.


Forrás: Kárpátalja.ma

További cikkek a rovatból

Összes cikk: Kárpátalja →