Lukasenka szerint békés az álláspontja, Zelenszkij képviselőivel találkozott Minszkben

Politika··Forrás:Karpat.in.ua


Megosztás:FacebookTelegram
Lukasenka szerint békés az álláspontja, Zelenszkij képviselőivel találkozott Minszkben

Írta: Szerkesztőség

Lukasenka találkozója Zelenszkij képviselőivel

Aljakszandr Lukasenka, Fehéroroszország vezetője megerősítette, hogy Minszkben találkozott az ukrán elnök, Volodimir Zelenszkij képviselőivel. A találkozó kapcsán elmondta, hogy Ukrajnával folytatott békés tárgyalásokat és fontosnak tartja az értelmes párbeszédet.

A háború eszkalációjától tart

Lukasenka figyelmeztetett, hogy amennyiben Fehéroroszországot belevonnák az ukrajnai fegyveres konfliktusba, a háború jellege „azonnal megváltozna” és a harcok „teljesen mások” lennének. Kiemelte, hogy országa nem kíván harcolni az ukránok ellen, mivel a fehérorosz és ukrán lakosság között sok szál köti össze az embereket.

Békés álláspont és Oroszországhoz való viszony

Az önjelölt elnök hangsúlyozta, hogy Fehéroroszország álláspontja békés, ugyanakkor Oroszország mellett áll bármilyen helyzetben. Kijelentette, hogy országa nincs érdekelve a háborúban, mivel elegendő földdel és gazdasági problémával küzd, ezért szerinte érdemes az emberiesség jegyében tárgyalni, elkerülve az erőszakot.

Emberiesség és értelmes megállapodás

Lukasenka felszólította a feleket, hogy kerüljék a szitkozódást, kiabálást és az agressziót. Arra buzdított, hogy értelmes módon, humánusan kell megegyezniük a konfliktus résztvevőinek, ezzel próbálva enyhíteni a feszültségeket és elősegíteni a békés megoldást.


Forrás: Karpat.in.ua

További cikkek a rovatból

Összes cikk: Politika