Megtapasztalt magyar szolidaritás: több mint 1,6 millió forintnyi adomány Ukrajnába
Kárpátalja··Forrás:Kiszó

Írta: Szerkesztőség
Életmentő adomány a háború sújtotta Ukrajnába
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat idén márciusban több mint 1,6 millió forintot gyűjtött össze, hogy segítséget nyújtson Ukrajnában, a háborús helyzet miatt nehéz körülmények között élőknek. A támogatás összegéből a Sant’ Egidio Közösség energiafejlesztő és tároló eszközöket, valamint világítótesteket vásárolt a leginkább rászorulóknak.
Energiával és fényekkel a sötét napokon
Ukrajna egyes térségeiben, különösen Kijev környékén gyakoriak az áramkimaradások. A hálózatról leváló generátorok, power bankok, vezeték nélküli és akkumulátoros lámpák biztosítják, hogy a családok fűteni, főzni, és világítani tudjanak, még a nehéz időkben is. A Sant’ Egidio közösség tíz nagy teljesítményű hordozható generátort juttatott el olyan családokhoz és intézményekhez, amelyekben édesapájukat elvesztett gyerekek élnek.
Gondoskodás a legkiszolgáltatottabbakról
Az adományból higiéniai és ápolási eszközök is eljutottak idősotthonokba, továbbá az otthonukat elhagyni nem tudó magányos idősekhez, akik power bankokat és lámpákat kaptak a közösség rendszeres látogatásai alkalmával. A Sant’ Egidio hot spotjain ezeket az eszközöket tölthetik fel, így segítve mindennapjaikat.
Egy közösségi összefogás eredménye
A "Vigyünk fényt a háború sötétjébe!" kampányt a Magyar Máltai Szeretetszolgálat közép-magyarországi régióvezetője, Morva Emília indította el a máltai munkatársak és önkéntesek között. A két hét alatt összegyűlt 1 665 000 forint egyértelműen tükrözi a közösség erejét és elkötelezettségét.
„A szeretet nem szavakban, hanem tettekben mutatkozik meg. Ezt tanította nekünk Kozma Imre atya.” – hangzott el a köszönetnyilvánításban, ami a magyar segítség kézzelfogható életmentő erővé válását bizonyítja.
Forrás: Kiszó





