Életveszélyes allergiás sokk miatt kórházba szállítottak egy 67 éves nőt Técsőn
Kárpátalja··Forrás:Karpat.in.ua
Írta: Szerkesztőség
Súlyos allergiás reakció Técsőn
Egy 67 éves nő életveszélyes allergiás reakciót, anafilaxiás sokkot szenvedett, miután torokfájására antibiotikumot vett be a Técsői járásban. A gyógyszer hatására hamarosan megduzzadt az arca, és légútjai beszűkültek, ami súlyos légszomjhoz vezetett.
Azonnali mentői beavatkozás
A helyszínre érkező mentősök gyorsan megkezdték a sürgősségi ellátást, és a nő állapotának stabilizálása után a técsői kórházba szállították további kezelésre és megfigyelésre. Az eset rávilágít arra, hogy az allergiás reakciók bármikor kialakulhatnak, még olyan gyógyszereknél is, amelyeket korábban panaszmentesen szedett a beteg.
Figyelmeztetés az antibiotikumokkal kapcsolatban
Az egészségügyi szakemberek kiemelik, hogy az antibiotikumokat kizárólag orvosi javaslatra szabad alkalmazni, mivel a torokfájás nem minden esetben igényel antibiotikus kezelést. A felelőtlen gyógyszerszedés veszélyes szövődményeket, például életveszélyes allergiás reakciókat idézhet elő.
Fontos, hogy mindig konzultáljunk orvosunkkal, mielőtt bármilyen gyógyszert bevennénk, még akkor is, ha korábban nem tapasztaltunk mellékhatásokat.
Forrás: Karpat.in.ua