Uszik bejelentette: lemond nehézsúlyú világbajnoki öveiről, de nem vonul vissza
Sport··Forrás:Karpat.in.ua

Írta: Szerkesztőség
Uszik döntése a vb-övekről
Olekszandr Uszik pénteken Instagramján jelentette be, hogy lemond minden profi nehézsúlyú ökölvívó világbajnoki címéről. A londoni olimpiai bajnok sportoló ezzel lehetőséget kíván adni a rangsorban mögötte álló versenyzőknek, hogy megküzdhessenek ezekért az övekért.
Nem a búcsú napja
"Péntek van, gyönyörű az idő. Tökéletes nap arra, hogy bejelentsem, lemondok minden övemről" – írta Uszik. Ugyanakkor kiemelte, hogy ez a lépés nem jelenti visszavonulását, hanem egy újabb nagy kihívás előtti felkészülést. Elmondta, hogy vár még rá egy "utolsó tánc", vagyis további mérkőzések.
Jövőbeli tervekről nincs részlet
A sportoló nem árult el további információkat a jövőbeli meccséről vagy ellenfeléről, így a rajongók egyelőre csak találgathatnak. Az viszont biztos, hogy ezzel a bejelentéssel új fejezet nyílik Uszik pályafutásában.
Uszik lépése új lendületet adhat a nehézsúlyú ökölvívás mezőnyének, miközben ő még nem zárta le végleg sportolói karrierjét.
Forrás: Karpat.in.ua





