Hrojszman is visszaadja a lengyel kitüntetést Zelenszkijjel való szolidaritásból
Politika··Forrás:Karpat.in.ua

Írta: Szerkesztőség
Hrojszman visszaadja kitüntetését
Volodimir Hrojszman, Ukrajna korábbi miniszterelnöke úgy döntött, hogy visszaadja a Lengyel Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjét. Ezt a kitüntetést 2011-ben kapta Vinnyica polgármestereként a lengyel városokkal folytatott regionális együttműködés fejlesztéséért.
Szolidaritás Ukrajnával és Zelenszkij elnökkel
A volt kormányfő hangsúlyozta, hogy ez a lépés személyes döntés, amelyet Ukrajnával és Volodimir Zelenszkij elnökkel való szolidaritásból tesz. Kiemelte, hogy nem sérti a lengyel népet, hanem mély tisztelettel és hálával gondol az ország lakóira, akik a háború kitörése után befogadták az ukránokat.
Nézőpontok és közös jövő
Hrojszman rámutatott arra, hogy bár népek különbözőképpen tekinthetnek történelmükre és hőseikre, ez normális és elfogadható. Ugyanakkor a múltra való nézeteink nem mehetnek a közös jövő rovására. Egyértelműsítette, hogy a jelenlegi háborúban az igazi ellenség Oroszország, és nem engedhetik meg maguknak, hogy a múlt miatt vita alakuljon ki Ukrajna és Lengyelország között.
Az egység fontossága a háború idején
Az egykori kormányfő szerint Moszkva célja az, hogy Varsó és Kijev a múltba tekintsen vissza és megossza egymást, de a jelenlegi helyzetben a közös ellenfél elleni összefogásnak kell az elsődlegesnek maradnia.
Forrás: Karpat.in.ua





