Hrojszman is visszaadja a lengyel kitüntetést Zelenszkijjel való szolidaritásból

Politika··Forrás:Karpat.in.ua


Megosztás:FacebookTelegram
Hrojszman is visszaadja a lengyel kitüntetést Zelenszkijjel való szolidaritásból

Írta: Szerkesztőség

Hrojszman visszaadja kitüntetését

Volodimir Hrojszman, Ukrajna korábbi miniszterelnöke úgy döntött, hogy visszaadja a Lengyel Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjét. Ezt a kitüntetést 2011-ben kapta Vinnyica polgármestereként a lengyel városokkal folytatott regionális együttműködés fejlesztéséért.

Szolidaritás Ukrajnával és Zelenszkij elnökkel

A volt kormányfő hangsúlyozta, hogy ez a lépés személyes döntés, amelyet Ukrajnával és Volodimir Zelenszkij elnökkel való szolidaritásból tesz. Kiemelte, hogy nem sérti a lengyel népet, hanem mély tisztelettel és hálával gondol az ország lakóira, akik a háború kitörése után befogadták az ukránokat.

Nézőpontok és közös jövő

Hrojszman rámutatott arra, hogy bár népek különbözőképpen tekinthetnek történelmükre és hőseikre, ez normális és elfogadható. Ugyanakkor a múltra való nézeteink nem mehetnek a közös jövő rovására. Egyértelműsítette, hogy a jelenlegi háborúban az igazi ellenség Oroszország, és nem engedhetik meg maguknak, hogy a múlt miatt vita alakuljon ki Ukrajna és Lengyelország között.

Az egység fontossága a háború idején

Az egykori kormányfő szerint Moszkva célja az, hogy Varsó és Kijev a múltba tekintsen vissza és megossza egymást, de a jelenlegi helyzetben a közös ellenfél elleni összefogásnak kell az elsődlegesnek maradnia.


Forrás: Karpat.in.ua

További cikkek a rovatból

Összes cikk: Politika